Husets Administration

Husets medarbejdere

Huset administration er en del af Kultur & Fritidsforvaltningen i Københavns Kommune og indgår i enheden DIT:KBH, som består af flere kulturhuse i København. Se hvilke medarbejdere der er tilknyttet Huset-KBH herunder:

 

Public Relations og Kommunikation

 
christina_web

 

Christina Ben-Yedidia Lykkegaard 

Head of Public Relations

Mail: christina@huset-kbh.dk

Tlf: +45 20 49 19 16

 

 

Emma Willum Foltinger

Grafisk Designer – DIT:KBH

Mail: emma@huset-kbh.dk

 

 

 

Eventproduktion og afvikling

 
laerke_web

 

Lærke Harbo (Barselsorlov)

Projektleder

Mail: Laerke@huset-kbh.dk

 

 

 

Lars Bach Rolaj

Frivilligkoordinator / Afvikler

Mail: Lars@huset-kbh.dk

 

 

peter_web

 

Peter Krog Andersen (På barsel)

Musikkoordinator / Afvikler

Mail: peter@huset-kbh.dk

 

 

 

Jonas Sejersbøl Kielland (Barselsvikar)

Musikkoordinator / Afvikler

Mail: jonas@huset-kbh.dk

 

 

 

Niklas Wriedt (Barselsvikar)

Projektleder / Afvikler

Mail: niklas@huset-kbh.dk

 

 

seb_web

 

Sebastien Marusanne

Barchef / Afvikler / Reception

Mail: seb@huset-kbh.dk

 

 

nadeem2

 

 
Nadeem Malik

Hustekniker

Mail: nadeem@huset-kbh.dk

 

 

 

Drift

 

ida_webIda Bjørn Jensen

IT-ansvarlig – DIT:KBH

Mail: Ida@huset-kbh.dk

 

 

 

vagn_webVagn Groth

Floor Manager / Reception / Indkøb – DIT:KBH

Mail:  Vagn@huset-kbh.dk

 

 

 

eva_web

 

Eva Hermansen

Økonomi – DIT:KBH

Mail: Evaher@kff.kk.dk

 

 

 

Maria Carelse

HR og Souschef – DIT:KBH

Mail: FI5H@kff.kk.dk

 

 

 

Leila Hjort

Regnskabsmedarbejder – DIT:KBH

Mail: FB2R@kff.kk.dk

 

 

 

Ledelse

 

 

Alexander Nitze

Daglig Leder – Huset-KBH

Mail: alexander@huset-kbh.dk

 

 

Sara Bech Jakobsen

Chef – DIT:KBH

Mail: Sabech@kff.kk.dk